Skip to content

Kontakta oss

LOGISNEXT SWEDEN AB

435 82 Mölnlycke
Besöksadress: Metallvägen 6
Organisationsnummer
556288-0152

+46 (0)31 984 000

INFO-SE@LOGISNEXT.EU

SERVICE 

+46 (0)31 984 020

RESERVDELAR

+46 (0)31 984 212

UTBILDNING

+46 (0)31 984 271

 

 

Kontakter

Ledning:
Håkan Hall
Managing Director Scandinavia
Mobil: 0702-639171
hakan.hall@logisnext.eu

Anders Jernstedt
Service Director
Mobil: 0722-232744
anders.jernstedt@logisnext.eu

Kristina Särner
Finance Manager Sweden
Mobil: 0735-396061
kristina.sarner@logisnext.eu

Bo Lindquist
HR Manager
Mobil: 0709-258102
bo.lindquist@logisnext.eu

Håkan Hall
Sales & Market Director / Training Manager
Mobil: 0702-639171
hakan.hall@logisnext.eu

 

Försäljningschef:
Johan Bergengren
Sales Manager Sweden
Mobil: 0709-258172
johan.bergengren@logisnext.eu

Säljare, storkundsansvarig:
Fredrik Grund

Key Account Manager
Mobil: 0703-494100
fredrik.grund@logisnext.eu

Säljare:
Arto Laukkanen

Area Manager Örebro
Mobil: 0724-017990
arto.laukkanen@logisnext.eu

Glenn Redlund
Area Manager Göteborg, Borås, Ulricehamn
Mobil: 0738-434088
glenn.redlund@logisnext.eu

Jörgen Lundberg
Area Manager Värmland, Dalarna
Mobil: 0705-287093
jorgen.lundberg@logisnext.eu

Linus Frisberg
Area Manager Östergötland
Mobil: 0738-076055
linus.frisberg@logisnext.eu

Maria Olsson
Area Manager Skåne
Mobil: 0730-889181
maria.olsson@logisnext.eu

Niklas Åkerman
Area Manager Stockholm
Mobil: 0705-504730
niklas.akerman@logisnext.eu

Nils Engelbrektson
Area Manager Göteborg,
Bohuslän, Dalsland, Skaraborg
Mobil: 0705-984350
nils.engelbrektson@logisnext.eu

Reine Magnusson
Area Manager Halland
Mobil: 0706-520045
reine.magnusson@logisnext.eu

Staffan Norberg
Area Manager Småland
Mobil: 0738-394344
staffan.norberg@logisnext.eu

Thommy Edvinsson
Area Manager Norrland
Mobil: 0706-552160
thommy.edvinsson@logisnext.eu

 

 

 

 

 

Servicechef:
Peter Oskarsson
Area Service Manager
Region Syd
Mobil: 0703-18 23 92
peter.oskarsson@logisnext.eu

Fredrik J. Larsson
Area Service Manager
Region Väst
Mobil: 0738-66 47 74
fredrik.j.larsson@logisnext.eu

Martin Sunemar
Area Service Manager
Region Stockholm / Mälardalen
Mobil: 0725-508695
martin.sunemar@logisnext.eu

Mathias Lindmark
Area Service Manager
Region Mellan / Norra Sverige
Mobil: 0705-505063
mathias.lindmark@logisnext.eu

Stefan Ahlström
Area Service Manager
Region Öst
Mobil: 0705-840081
stefan.ahlstrom@logisnext.eu

 

Begagnat:
Christer Brandberg

Used Equipment Manager
Mobil: 0706-184244 christer.brandberg@logisnext.eu

Hyra/Finansiering:
Annika Häglund

Short Term Hire & Fleet Manager
Telefon: 031-984309
annika.haglund@logisnext.eu